7 princípov renovácie

Zdravo bývať sa dá v každom dome. Na ozajstné divy stačí pár šikovných stavebných úprav. Proces rekonštrukcie sme preto zjednodušili na 7 základných krokov tak, aby ste ich mohli realizovať naraz, alebo postupne.

  Obytné podkrovie

  Zväčšite si svoj životný priestor tak, aby si všetko potrebné našlo svoje miesto. Moderné bývanie v podkroví má nenapodobiteľné čaro. Vždy ho však treba dostatočne zabezpečiť pred prehrievaním.

  Viac informácií

  Väčšia plocha okien

  Správny návrh presvetlenia domu zaistí príjemné vnútorné prostredie plné prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu v každej miestnosti a na každom poschodí.

  Viac informácií

  Schodisková šachta zaisťujúca denné osvetlenie a vetranie

  Otvorená schodisková šachta zaistí distribúciu denného svetla a prirodzené vetranie pomocou komínového efektu. Nahromadený znečistený vzduch z celého interiéru sa rýchlo odvádza cez strešné okná v hornej časti schodiska. Otvorená schodisková šachta pomôže nielen efektívne vyvetrať, presvetlí tiež prízemie domu.

  Viac informácií

  Dynamická ochrana proti slnku

  Tepelnú ochranu proti prehrievaniu zabezpečí vonkajšie tienenie presklených plôch. Vonkajšie rolety vám poskytnú maximálnu ochranu pred prehrievaním a postarajú sa o príjemnú teplotu počas celého dňa a všetkých ročných období.

  Viac informácií

  Systém hybridného vetrania

  Hybridný vetrací systém kombinuje mechanické a prirodzené vetranie pomocou automatizácie okien a vykurovania. V lete sa na chladenie domu využíva vetranie prostredníctvom komínového efektu. Počas zimy pomáha udržať dobrú kvalitu vzduchu vnútri mechanické vetranie.

  Viac informácií

  Lepšia energetická efektivita

  Kvalitnejšia obálka domu a moderný vykurovací systém prinesú lepšiu energetickú efektivitu domu. Obálka domu optimalizuje energetické parametre a tepelný komfort domu.

  Viac informácií

  Etapizácia

  Rekonštrukciu si rozčleňte na niekoľko etáp. Renovovať môžete aj postupne, v závislosti od vašich finančných možností, či požiadaviek na veľkosť úžitkovej plochy v dome. Začnite s nevyhnutnými rekonštrukčnými prácami. Časom môžete obytný priestor rozšíriť.

  Viac informácií

Získajte projektovú dokumentáciu zadarmo!

Zaujal vás projekt rekonštrukcie na zdravé moderné bývanie RenovActive Slovensko? Projekt preverený stavbou si teraz môžete bezplatne stiahnuť. Radi Vám pomôžeme aj s ďalšími krokmi pri rekonštrukcii na zdravé a moderné bývanie. Stačí vyplniť nižšie uvedený formulár.

Zobraziť formulár