ZDVIŽNO-POSUVNÉ DVERE

Zdvižno-posuvné dvere

Riešenie Slovaktual pre zdravé bývanie

Jedným z dôvodov rekonštrukcie, či renovácie, je často snaha získať maximum denného svetla. Veľkoformátové okná a zdvižno-posuvné dvere opticky aj fyzicky rozšíria obytný priestor a prinesú vyššiu kvalitu bývania vo viacerých smeroch.

Zdvižno-posuvné dvere sú ideálnym riešením, nemajú totiž okenné krídla, ktoré by sa otvárali do priestoru. Jednoducho sa posuvné krídla odsunú do strán. Takýmto spôsobom, v závislosti od zvolenej schémy otvárania, je možné získať napríklad štyri metre široký a otvorený prechod na terasu. Okrem veľkého zasklenia je ďalšou výhodou zanedbateľne nízky prah. Prechod z interiéru na terasu je veľmi pohodlný, bezbariérový. Exteriér aj interiér sa plynule prepojí, takže si ani neuvedomíte, či ste ešte dnu alebo už vonku na terase.

Rodine Hučkovcov sme odporučili plastové zdvižno-posuvné dvere HST 85 aluplast Premium v šírke 2470 mm a výške 2435 mm.  Vzhľadom na menší stavebný otvor je optimálne otváranie v schéma A - t.z. rozdelené na polovice, jedno krídlo je fixné a druhé krídlo posuvné.  Ovládanie posuvného krídla je maximálne komfortné aj pri väčších rozmeroch.

 

Tieto zdvižno-posuvné dvere je možné vyrobiť až do šírky 6,5 m a výšky 2,8 m. Takéto veľkorysé rozmery sa ale v prípade rekonštrukcií uplatnia len zriedka, ak vôbec.

Index prestupu tepla cez rám týchto zdvižno-posuvných dverí je 1,1 W/(m2K).

Pre dosiahnutie požadovanej hodnoty tepelnej izolácie pod 0,80 W/(m2K) bolo použité izolačné trojsklo s Ug = 0.6 W/(m2K) v skladbe 4/16/4/16/4 a s teplým dištančným rámikom Swisspacer Ultimate.  Šírka zasklenia je však možná až do 51 mm, takže v prípade yšších nárokov by mohlo byť použité aj hrubšie a ťažšie izolačné trojsklo.

Zdvižno-posuvné dvere musia spĺňať vysoké, normou stanovené, štandardy a pri skúškach sú vystavované hraničným simulovaným podmienkam.  Z hľadiska odolnosti voči zaťaženiu vetrom a vodotesnosti proti hnanému dažďu dosahujú HST 85  aluplast Premium vynikajúce tesniace hodnoty.

Triedu bezpečnosti je možné zvýšiť až na úroveň RC 2.

Produktové riešenie SLOVAKTUAL

RenovActive má za cieľ ukázať dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Ponúka tri úrovne renovácie typického štvorcového rodinného domu. Tri varianty materiálových a technologických riešení sú navrhnuté tak, aby zabezpečili potrebnú funkčnosť a zároveň zodpovedali finančným možnostiam majiteľov rodinných domov.

Štandard

Štandard Plus

Premium

Plastové zdvižno-posuvné dvere HST 76

Plastové zdvižno-posuvné dvere HST 85

Plastové zdvižno-posuvné dvere HST 88

Hliníkové zdvižno-posuvné dvere HST 77