ZARIADENIE KÚPEĽNE – OD SANITY PO NÁBYTOK

Pri výbere kúpeľňového zariadenia hrá dôležitú úlohu niekoľko aspektov. Musíme zohľadniť, koľko členov domácnosti bude kúpeľňu využívať a aké sú ich potreby, aký je  celkový životný štýl rodiny, aký priestor máme k dispozícii a v neposlednom rade tiež osobné preferencie rodiny. V dome Hučkovcov sú dve kúpeľne, na prízemí a v podkroví, čo je pre štvorčlennú rodinu ideálny variant. Zároveň sa nám tak ponúkajú i širšie možnosti v riešení priestorov.

Hučkovci sú mladá rodina, ktorej záleží na prírode, ktorá dbá na šetrné zachádzanie s energiami a snaží sa zamedziť zbytočnému plytvaniu. Pri výbere kúpeľňového zariadenia sme preto zohľadnili i tieto požiadavky a značka Jika siahla po produktoch, ktoré pomáhajú s úsporou vody a bránia zbytočnému plytvaniu. Kúpeľňa v prízemí bola vybavená sortimentom zo série Mio. V hornej kúpeľni prevažujú výrobky z minimalistickej série Cubito Pure.

Vaňa alebo sprchový kút?

Pri rozhodovaní, či zvoliť vaňu alebo sprchový kút, hrajú dôležitú úlohu osobné preferencie, ale tiež veľkosť priestoru. V prípade Hučkovcov sme do kúpeľne na prízemí zvolili sprchový kút. Dôvodom bola jednak úspora miesta, pretože tu bude tiež pračka alebo kotol, ale zohľadnili sme aj ich životné tempo. Keďže majú malé deti, ich životné tempo je rýchlejšie a možnosť dať si rýchlu sprchu preto príde vhod. Sprchový kút zároveň reflektuje i požiadavku na úsporu vody. Jeho veľkou výhodou je povrchová úprava JIKA perla GLASS, ktorá značne zjednodušuje údržbu. Ušetrený čas rodičia isto ocenia.

 

Sprchový kút Cubito disponuje úpravou JIKA perla GLASS pre ľahšiu údržbu     

Do sprchového kútu sme zvolili termostatickú batériu Deep by Jika, ktorá disponuje úsporným tlačidlom Eco stop, ktoré obmedzuje prietok vody na 50 % a šetrí tak jej spotrebu. Výhodou batérie je tiež takmer okamžité nastavenie vody na požadovanú teplotu a bezpečnostné tlačidlo Safety stop bráni nastaveniu vyššej teploty vody ako 38 °C. To sa obzvlášť hodí pri rodine s malými deťmi. Bezpečnosť je zaručená aj v prípade, že by do batérie prestala pritekať studená voda. Inteligentný termostat tento problém zachytí a ihneď zablokuje prívod horúcej vody, takže nedôjde k obareniu.

V kúpeľni v podkroví sme zvolili akrylátovú vaňu Cubito. Hučkovci si vaňu želali s ohľadom na deti, ktoré si občas vo vode rady zašantia. Výhodou akrylátových vaní sú dobré izolačné vlastnosti a teplý povrch. Sanitárny akrylát Jika sa naviac ľahko čistí a udržiava si stálu farbu.

  

Akrylátová vaňa Cubito má skvelé izolačné vlastnosti a teplý povrch

 

Umývadlá a batérie

Štvorčlenné rodiny často volia do kúpeľne dvojumývadlo. Keďže Hučkovcovi majú k dispozícii dve kúpeľne, zvolili sme klasické umývadlá s rozmerom 65 cm. Umývadlo Mio-N pre kúpeľňu na prízemí a Cubito do podkrovia. Obe krásne kombinujú nadčasový dizajn a praktickosť. Umývadlo Mio-N je novinkou značky Jika pre tento rok. Na prvý pohľad zaujme ladným prevedením a jeho veľkou výhodou je dostatok odkladacieho priestoru. Umývadlo Cubito je stálicou a okúzli predovšetkým jednoduchým dizajnom a čistými geometrickými líniami.

 

                                 

Umývadlo Cubito so skrinkou pod umývadlo                        Umývadlo Mio-N ponúka štedrý odkladací priestor

Umývadlá sme doplnili skrinkami, ktoré poskytnú dostatok miesta na rôzne hygienické potreby. Pri výbere úložných priestorov je základom voliť nábytok z materiálov vhodných do kúpeľne. Musí byť odolný nielen proti mechanickému poškodeniu, ale tiež proti vzdušnej vlhkosti. Všetky tieto požiadavky nábytok značky Jika, samozrejme, spĺňa. Skrinka Mio-N, ktorá je novinkou tohto roka, ale aj skrinka Cubito sú vyrobené z materiálov s vysokou odolnosťou proti vlhkosti a majú vysokú životnosť, čo umocňujú aj ABS hrany lepené PUR lepidlom. Okrem toho disponujú plnovýsuvnými pojazdmi zásuviek Hettich s celoživotnou garanciou kvality, ktoré umožňujú ľahký prístup, a tiež zavieraním zásuviek s brzdou a dojazdom.

Na želanie rodiny sme vybrali pákové batérie a voľba padla na batérie Cubito-N. Tie sú na prvý pohľad charakteristické svojím geometrickým dizajnom. Okrem toho ale disponujú perlátormi Neoperl, ktoré vďaka obmedzeniu prietoku vody na 5 l/min šetria vodu. Ďalšiu úsporu prináša aj možnosť nastavenia smeru prúdu vody. Samozrejmosťou sú kvalitné kartuše s dlhou životnosťou.

     

Batérie Cubito-N šetria vodu a sú charakteristické geometrickým dizajnom

 

Riešenie Štandard Plus Riešenie Premium
Pdf dokument na stiahnutie Pdf dokument na stiahnutie