ZABEZPEČENIE TEPELNEJ POHODY

ZABEZPEČENIE TEPELNEJ POHODY

Riešenie Schiedel pre tepelnú pohodu, bezpečnosť a nezávislosť

 

Kachle Schiedel Sirius a komínový systém Permeter Smooth Air predstavujú výnimočnú kombináciu. Dokonale spolupracujú – komín odvádza spaliny a zároveň privádza vzduch na horenie do samotného spotrebiča.

Konštrukcia kachlí a komína zabezpečuje dokonalú spoluprácu napríklad s rekuperáciou. Jednoduchá inštalácia ponúka zákazníkovi istotu prevádzkovej bezpečnosti a tepelnú pohodu za každých okolností.

Jednoznačnou výhodou takto riešeného zdroja energie je jeho nezávislosť na akomkoľvek centrálne šírenom zdroji energie. Jednoducho povedané vám stačí drevo a oheň a máte vždy teplo a svetlo.

Schiedel PERMETER Smooth Air má prakticky neviditeľné spoje. Štandardom je jeho čierna prášková farba v matnom prevedení. Ale môže byť dodaný v akejkoľvek RAL farbe.

Ďalšou funkciou komína okrem odvodu spalín je prívod vzduchu do spaľovacej komory krbových kachlí Schiedel Sirius. Teda prevádzka zariadenia nie je závislá na vnútornom vzduchu.

Komínové teleso Schiedel PERMETER Smooth Air je umiestnené nad spotrebičom, teda nezaberá miesto v priestore a vďaka svojej konštrukcii má minimálne požiadavky na bezpečné odstupové vzdialenosti.

 

Inovatívne a moderné čisté spaľovanie poskytuje ekologické a príjemné teplo. Kachle na drevo dosahujú až 84% energetickú účinnosť, dodávajú viac tepla s menším množstvom dreva.
Samotné krbové kachle Schiedel Sirius sú vyrábané v 3 verziách.

Sirius 1 – presklenie na čele zariadenia
Sirius 3 – presklenie do 3 strán pre 180°pohľad na oheň
Sirius 3G – presklenie z 3 strán, čelo zariadenia je realizované v lesklom čiernom skle

Regulácia a ovládanie krbových kachiel Sirius je veľmi jednoduchou záležitosťou. Ich vnútro môže slúžiť na skladovanie paliva.

Pre projekt RenovActive boli odborníkmi odporučené krbové kachle Schiedel Sirius 1. Poskytnú minimálny výkon s maximálnym úžitkom pri zachovaní tesnosti stavby. Moderný vzhľad a čistota dizajnu zariadenia ho predurčujú do moderných interiérov. Schiedel Sirius zabezpečí tepelnú pohodu, nezávislosť a bezpečnosť rodiny. Svojimi vlastnosťami sa hodí samozrejme aj do rekonštruovaných priestorov.

Schiedel PERMETER Smooth Air ponúka flexibilné riešenia. Všetky modely Sirius sú certifikované v súlade s najprísnejšími európskym normami pre používanie ako nezávislé na interiérovom vzduchu. Toto umožňuje ich kombinované používanie s ventilačnými systémami  (rekuperáciou) v moderných budovách a tým je zaručené zdravé interiérové prostredie. Komín Schiedel Permeter Smooth Air je vybavený samostatným prívodným potrubím, ktoré zásobuje kachle optimálnym množstvom spaľovacieho vzduchu. Rúry s dvojitou izoláciou zabraňujú kondenzácii a je odporúčané ich použiť v ochladzovaných priestoroch stavby. 

 

Produktové riešenie SCHIEDEL

RenovActive má za cieľ ukázať dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Ponúka tri úrovne renovácie typického štvorcového rodinného domu. Tri varianty materiálových a technologických riešení sú navrhnuté tak, aby zabezpečili potrebnú funkčnosť a zároveň zodpovedali finančným možnostiam majiteľov rodinných domov.

RenovActive Štandard RenovActive Štandard Plus RenovActive Premium
Pdf dokument na stiahnutie Pdf dokument na stiahnutie Pdf dokument na stiahnutie

Riešenie pre ekológiu

Príspevkom Schiedel pre ekológiu je CO2 neutrálny spôsob vykurovania. Svojou konštrukciou a typom použitého paliva (drevo) zariadenia Schiedel minimalizujú emisie CO2 vypúšťané do ovzdušia počas celého životného cyklu. Drevo potrebuje pre svoj rast fotosyntézu a CO2. Teda vyprodukované CO2 je v prírode opätovne bezo zvyšku spracované samotnými stromami pre svoj ďalší rast. Viac ako 82% účinnosť a zaradenie zariadení do energetickej triedy A+ je zárukou úspornej , energeticky výhodnej a k životnému prostrediu úspornej prevádzky.

Ako zabezpečiť v dome tepelnú pohodu? Sledujte náš stavebný denník.

                                                                                   Stavebný denník