VETRANIE NADOKENNOU, SAMOREGULAČNOU MRIEŽKOU

VETRANIE NADOKENNOU, SAMOREGULAČNOU MRIEŽKOU

Riešenie RENSON pre zdravé bývanie

Výmena vzduchu vnútri budov je mimoriadne dôležitá pre naše zdravie. Mnoho ľudí si neuvedomuje, že vzduch vo vnútri budov je až päťkrát viac znečistený ako vonku. Varenie, sprchovanie, kúrenie, upratovanie a dokonca aj dýchanie vedie k znečisťovaniu vnútorného prostredia. Zvýšená vlhkosť v domácnostiach môže tiež viesť k nežiaducej kondenzácii a tvorbe plesní.

Výmena vzduchu v dome Hučkovcov je zabezpečená hybridným vetracím systémom, ktorý kombinuje mechanické a prirodzené vetranie pomocou automatizácie okien a vykurovania. V lete sa na chladenie domu využíva vetranie prostredníctvom komínového efektu. Počas zimy pomáha udržať dobrú kvalitu vzduchu vnútri mechanické vetranie.

Mimoriadne dôležitú úlohu v celom systéme zohráva diskrétna, samoregulačná, nadokenná vetracia mriežka Renson Invisivent evo AKD.

 

Produktové riešenie RENSON

Invisivent evo AKD je tepelne izolovaná vetracia mriežka, ktorá sa umiestňuje nad rám dreveného, hliníkového alebo plastového okna. Samoregulačná klapka (technológia I-FLUX) reaguje na zmeny tlaku vzduchu a zaisťuje neustály prívod čerstvého a zdravého vzduchu bez nepríjemného prievanu a minimálnej strate energie. Profil na vnútornej strane mriežky umožňuje odklon privádzaného vzduchu nahor, čo vedie k optimálnemu zmiešavaniu vzduchu v celej miestnosti a k maximálnemu komfortu.

Vnútornú klapku je možné regulovať ručne alebo motoricky. Užívateľ si tak môže nastaviť objem privádzaného vzduchu podľa potreby.

Mriežka Invisivent spĺňa požiadavky proti vlámaniu triedy 2, podľa normy EN1627, 1630 a preto môže byť súčasťou okien triedy WK2. Dá sa prispôsobiť na každú hrúbku okenného rámu.

Technické parametre mriežky INVISIVENT evo AKD:

- prietok vzduchu Q pri 2 Pa: 20,3 m3/h/m

- zvukový útlm v otvorenom stave Dn,e,w: 39 dB/m

- U: 1,2 W/m2K

 

Ako sa okná správne inštalujú a na čo si dať pri montáži pozor? Sledujte náš stavebný denník

                                                                         Stavebný denník