TEPELNÁ IZOLÁCIA PODLAHY

TEPELNÁ IZOLÁCIA PODLAHY

Riešenie Knauf Insulation pre zdravé bývanie

Kvalitná tepelná izolácia v podlahe zabráni nielen nízkej dotykovej teplote nášľapnej vrstvy, ale pôsobí aj ako akustická bariéra. Aby mali Hučkovci nohy v teple a zároveň ich kroky neboli hlučné, vybrali sme na izoláciu podlahy minerálnu dosku PTS vhodnú aj na miesta s extrémnou prevádzkovou záťažou. Táto tepelná, zvuková a protipožiarna izolácia sa vyrába z vulkanických hornín, má vysokú mechanickú odolnosť a je odolné proti drevokazným škodcom, hlodavcom a hmyzu.

Riešenie izolácie podlahy sa líši pri podlahe na prízemí a na poschodí. Na prízemí, pod ktorým už nie sú vykurované obytné miestnosti, je potrebné hlavne lepšie tepelne izolovať, na poschodí nám záleží aj na krokovej nepriezvučnosti, teda na schopnosti podlahy zadržiavať zvuky a neprepúšťať ich dolu. Na podlahu v podkroví Hučkovcov sme teda pridali navyše izoláciu proti kročajovému hluku.

Produktové riešenie Knauf Insulation

RenovActive má za cieľ ukázať dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Ponúka tri úrovne renovácie typického štvorcového rodinného domu. Tri varianty materiálových a technologických riešení sú navrhnuté tak, aby zabezpečili potrebnú funkčnosť a zároveň zodpovedali finančným možnostiam majiteľov rodinných domov. 

PTS 

Doska z minerálnej vlny určená na tepelnú izoláciu ľahkých aj ťažkých plávajúcich podláh aj na miestach s extrémnou prevádzkovou záťažou. Výrobok je vhodný do podlahových konštrukcii s podlahovým vykurovaním.

Súčiniteľ tepelnej vodivosti λD     0,036 W/mK
Trieda reakcie na oheň                    A1
Faktor difúzneho odporu               MU1

Štandard 

Štandard Plus

Premium

PTS  Hrúbka 120 mm PTS  Hrúbka 140 mm PTS  Hrúbka 160 mm


Riešenie pre ekológiu

Minerálne dosky PTS sa vyrábajú z prírodných a recyklovateľných materiálov, hornín, väčšinou z čadiča, čím sa znižuje dopad na životné prostredie. Minerálne vlákna sú biologicky odbúrateľné, to znamená, že nemajú žiadny vplyv na živé organizmy a ani na životné prostredie. Výroba minerálnych vlákien a aj samotné produkty spĺňajú prísne kritériá európskych hygienických  noriem.

Ako správne zatepliť podlahu a na čo si dať pri aplikácii pozor? Sledujte náš stavebný denník.

                                                                              Stavebný denník