Renovactive poradňa: Ako sa postarať o budúcnosť svojich detí?

27. 08. 2019 | Aj vám nedávno pribudlo do rodiny dieťatko, tak ako sa to stalo u Hučkovcov v Šali? Je jasné, že každý sa chce čo najlepšie postarať o budúcnosť svojich potomkov, ktorí tiež raz – podobne ako vy – budú potrebovať vlastnú strechu nad hlavou. Čo je teda v rámci financií výhodné nielen pre vaše deti, ale aj pre vás?

Radí Prvá stavebná sporiteľňa:

Kedysi bolo dobrým zvykom, že po narodení dieťaťa sa hádzali do kolísky peniaze. Alebo neskôr sa mu rovno založila vkladná knižka, aby to so štartom do života nemalo až také komplikované. Dnes sa na to ide inak. Modernejšie, rýchlejšie a účelnejšie. Mnohí rodičia sa rozhodli pre svoje deti sporiť a mesačne odkladajú na špeciálny účet sumu, ktorá raz pomôže ich potomkovi postaviť sa na vlastné nohy.

V Prvej stavebnej sporiteľni ponúkame výhodné stavebné sporenie pre vaše deti s názvom Junior extra. Nezabudnite, že uzatvorenie zmluvy pre deti (v tarife JF) do jedného roka je úplne zadarmo a váš potomok navyše dostane „Extra istotu“ do výšky 10 000 €. A milí rodičia, teraz pozor! Keďže PSS pri zmluvách Junior extra neskúma výšku príjmu rodičov, môže mu každý rok k vkladom pribudnúť ďalších 2,5 % (maximálne 70 eur).

Máte potomka, ktorý už z kolísky vyrástol a je načase myslieť na jeho budúcnosť? Okrem školy mu rozhodne zabezpečte čo najskôr aj šancu na vlastné bývanie. V tomto prípade vám dávame do pozornosti mimoriadne výhodné stavebné sporenie od Prvej stavebnej sporiteľne. Je naozaj dôležité začať so sporením čo najskôr. Čím dlhšie a pravidelnejšie totiž budete sporiť, tým viac svojmu dieťaťu v budúcnosti pomôžete. Po dosiahnutí plnoletosti ho totiž čakajú výdavky na ďalšie štúdium či riešenie štartovacieho bývania. Pravidelným sporením mu však pripravíte finančnú rezervu, ktorú v dospelosti vaše dieťa môže využiť na kúpu svojho prvého bytu alebo výstavbu rodinného domu. Nasporené peniaze mu určite pomôžu aj pri modernizácii bývania.

Je takmer isté, že vaše dieťa bude potrebovať viac financií, ako mu dokážete nasporiť. Žiaden strach! Získa ich prostredníctvom výhodného stavebného úveru, na ktorý má po splnení podmienok zákonný nárok každý stavebný sporiteľ. A ak hľadáte niečo, čo môže byť výhodné aj pre vás, potom by ste mali vedieť, že zmluvu je možné bezplatne previesť z maloletého dieťaťa na rodiča. Využiť to môžete napríklad vtedy, ak vás počas doby sporenia prekvapia nejaké potreby spojené s bývaním.   

So všetkým vám ochotne pomôžu naši obchodní zástupcovia. Ich zoznam nájdete na www.pss.sk alebo zatelefonujte na číslo 02/58 55 58 55.