PRESVETLENIE MIESTNOSTÍ UPROSTRED DISPOZÍCIE

PRESVETLENIE MIESTNOSTÍ UPROSTRED DISPOZÍCIE

Riešenie VELUX pre zdravé bývanie

Dostatočné presvetlenie kúpeľne na prízemí sa dosiahlo nielen pomocou fasádneho okna, ale aj použitím svetlovodu VELUX. Tento pasívny osvetľovací systém dokáže vďaka vysoko odrazivému tubusu priviesť slnečné lúče až do hĺbky 6 metrov medzi strechou a interiérom. Toto riešenie výborne poslúži na presvetlenie tmavých miestností uprostred dispozície, kde je zložité priviesť denné svetlo a sú odkázané na zdroje umelého osvetlenia.

Svetlovod sa skladá z troch častí: na streche je umiestnený štvorcový osadzovací rám, následne podhľadom prechádza pevný vysokoodrazivý tubus a v interiéri je ukončený stropným difúzorom, ktorý zabezpečuje rovnomerný rozptyl svetla v miestnosti. Odrazivosť tubusu je na úrovni 98 %, čo umožňuje takmer všetkým slnečným lúčom vojsť do interiéru. A dokonca, aj počas zamračených zimných dní je interiér osvetlený intenzitou tradičnej 60 W žiarovky.

 

Produktové riešenie VELUX

RenovActive má za cieľ ukázať dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Ponúka 3 úrovne renovácie typického štvorcového rodinného domu. Materiálové a technologické riešenie sú navrhnuté tak, aby zabezpečilo potrebnú funkčnosť a zároveň zodpovedalo finančným možnostiam majiteľov rodinných domov.

Riešenie pre ekológiu VELUX

Výrobný závod Partizánske Building Components-SK s.r.o., kde sa vyrábajú aj svetlovody VELUX, patrí k najmodernejším v skupine. Výrobný závod má zavedený a certifikovaný systém environmentálneho manažérstva podľa ISO 14001:2004. Environmentálna politika závodu je dlhodobo postavená na snahe o znižovanie produkcie emisií CO₂ na vyrobené okno a znižovanie percenta skládkovaných odpadov.

Ako sa správne inštalujú svetlíky a na čo si dať pri montáži pozor? Sledujte náš stavebný denník.

                                                                              Stavebný denník