PRESVETLENIE ČASTÍ DOMU S PLOCHOU STRECHOU

PRESVETLENIE ČASTÍ DOMU S PLOCHOU STRECHOU

Riešenie VELUX pre zdravé bývanie

 

Na presvetlenie častí domu s plochou strechou sa navrhli strešné svetlíky VELUX. Svetlíky presvetlia priestor uprostred dispozície efektívnejšie ako fasádne okno rovnakých rozmerov a postarajú sa aj o vetranie.

 

Strešný svetlík VELUX CVP s rozmerom 600 x 600 mm privádza denné svetlo do vstupnej chodby. Druhý svetlík sa umiestnil nad vstup do pivnice. Ovláda sa diaľkovo a zaisťuje možnosť vetrania. Číra kupola chráni krídlo s dvojitým zasklením pred dažďom aj snehom a zároveň prináša dnu dostatok denného svetla.

Komfort a pohodlie pri vetraní a tienení zabezpečí elektrické ovládanie svetlíkov VELUX INTEGRA® (CVP). Kvalitu vnútorného prostredia automaticky stráži inteligentný systém VELUX ACTIVE. Užívateľov odbremení od akejkoľvek manipulácie so svetlíkmi a ich tienením. Pomocou senzorov neustále monitoruje teplotu, vlhkosť vzduchu aj koncentráciu CO2 a reaguje na aktuálne podmienky. Miestnosť automaticky vyvetrá, či zatieni.

Produktové riešenie VELUX

RenovActive má za cieľ ukázať dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Ponúka tri úrovne renovácie typického štvorcového rodinného domu. Tri varianty materiálových a technologických riešení sú navrhnuté tak, aby zabezpečili potrebnú funkčnosť a zároveň zodpovedali finančným možnostiam majiteľov rodinných domov.

Špecifikácia odporúčaných výrobkov VELUX

                Štandard                Štandard Plus                 Premium 
Pdf dokument na stiahnutie Pdf dokument na stiahnutie Pdf dokument na stiahnutie

Riešenie pre ekológiu VELUX

Výrobný závod Partizánske Building Components-SK s.r.o., kde sa vyrábajú aj svetlíky VELUX, patrí k najmodernejším v skupine. Výrobný závod má zavedený a certifikovaný systém environmentálneho manažérstva podľa ISO 14001:2004. Environmentálna politika závodu je dlhodobo postavená na snahe o znižovanie produkcie emisií CO₂ na vyrobené okno a znižovanie percenta skládkovaných odpadov.

Ako sa okná do rovnej strechy správne inštalujú a na čo si dať pri montáži pozor? Sledujte náš stavebný denník.

                                                                              Stavebný denník