Položenie strešnej krytiny a montáž strešných okien

07. 12. 2020 | Dom pôsobí moderne vďaka hladkej strešnej krytine Tegalit. Pri montáži strešných okien sa v tomto prípade špeciálnym spôsobom upraví latovanie tak, aby naše lemovanie do krytiny krásne zapadlo.

Zapustený spôsob montáže strešného okna priniesol nielen výhodu lepších tepelnotechnických vlastností okna, ale aj elegantnejší vzhľad strechy.

Pre bezproblémovú montáž sme využili systém VELUX, ktorý okrem strešného okna zahŕňa aj lemovanie, ostenie a montážne doplnky. Zatepľovacia sada BDX, hydroizolačná fólia BFX a parotesná manžeta BBX zabezpečujú ideálne napojenie na strešnú konštrukciu, eliminujú tepelné mosty v okolí okien a zaisťujú tesnosť.

Všetky montážne doplnky presne zodpovedajú oknám rôznych veľkostí, vďaka čomu je montáž jednoduchá a bezpečná. Pri montáži je dôležité postrážiť si presné umiestnenie okien a ich vodorovnosť. Ideálne je zveriť celú úlohu špecializovanej montážnej firme.

Pri návrhu a následnej montáži strešného okna je tiež dôležitá správna výška jeho umiestnenia. Ak túžime po krásnom výhľade, parapet okna by nemal byť od zeme vyššie ako jeden meter.

Pozrite sa, čo si podľa odborníka VELUX treba skontrolovať pri montáži strešného okna.