PODOMIETKOVÉ MODULY ALEBO KÚPEĽŇA ZA STENOU

Predtým, ako sa v kúpeľni pustíme do inštalácie obkladov a dlažieb, je treba vykonať montáž podomietkových modulov. To sú pomocníci za stenou, ktorých nevidíme, ale ktorí značne pomáhajú šetriť miesto a zvyšujú užívateľský komfort. Inak tomu nie je ani v prípade Hučkovcov, u ktorých sme použili podomietkový modul pre závesné WC.

V prípade inštalácie do klasickej steny sú podomietkové moduly vhodné pre obmurovanie, v prípade, že chcete podomietkové moduly inštalovať do sadrokartónu, zvoľte vždy moduly s rámovou konštrukciou.

My sme pre rodinu Hučkovcov zvolili WC systém pre závesné klozety so samonosným oceľovým rámom Jika, ktorý má ukotvenie do zeme a do zadnej steny. Disponuje tiež predpripravenými otvormi v ráme, ktoré sú vhodné pre fixáciu do sadrokartónových profilov. Výhodou závesných klozetov je možnosť prispôsobiť výšku, v akej budú inštalované i prispôsobiť ich montáž osobným preferenciám. Zvyčajne odporúčaná výška zavesenia záchodovej misy od hotovej podlahy je 40 centimetrov, ale klozet možno v prípade vyšších osôb inštalovať aj vyššie. Pri rodine Hučkovcov sme sa držali štandardov. Nosnosť WC konštrukcie je až 400 kg, takže sa netreba obávať, že by nevydržala väčšiu záťaž.

Podomietkový modul značky Jika pre závesné klozety

Ďalšou významnou výhodou zvoleného podomietkového modulu je tichý chod napúšťacieho ventilu, nádržka izolovaná proti roseniu a izolované koleno, ktoré bráni roseniu modulu a vnútorných ciest.

Podomietkové moduly značky Jika sú kompatibilné so splachovacími tlačidlami so systémom Dual Flush, ktoré umožňujú veľké a malé spláchnutie podľa potreby a pomáhajú tak značne ušetriť vodu v domácnosti. Nastavenie splachovania podomietkových modulov je 3/6 litra, ale po čase ho možno jednoducho nastaviť na úspornejších 3/4,5 litra. Klozety sú totiž na tento objem certifikované.

Tip značky Jika:

Pre tých, ktorí plánujú rekonštruovať panelákovú kúpeľňu a inštalovať závesný klozet, odporúča značka Jika špeciálny PANEL SET na uchytenie rámu do bočných stien panelového jadra. Toto rozšírenie je určené predovšetkým tam, kde za podomietkovým modulom prechádzajú inštalácie domu, ako vodovodné, kanalizačné alebo plynové potrubie. Nastaviteľné bočné úchyty možno prispôsobiť každej kúpeľni.

Pokiaľ plánujete rekonštrukciu kúpeľne, podomietkové moduly môžete využiť nielen na závesné klozety, ale tiež na inštaláciu umývadiel, bidetovurinálov.

 

Riešenie Štandard Plus Riešenie Premium
Pdf dokument na stiahnutie Pdf dokument na stiahnutie