MURIVO A PREKLADY

MURIVO A PREKLADY PRE OBVODOVÉ, NOSNÉ A NENOSNÉ STENY

Riešenie YTONG pre zdravé bývanie

So stavebným materiálom Ytong získate zdravý dom, ktorý neobsahuje žiadne nezdravé chemické látky, má čisto prírodné zloženie, je zárukou zdravotnej a hygienickej neškodnosti. Vďaka tvárniciam Ytong získate dom, ktorý dýcha, udržuje stálu teplotu a vlhkosť interiéru a chráni tak zdravie vás i celej vašej rodiny.

Tvárnice YTONG obsahujú 100 % prírodných surovín

Biely pórobetón Ytong patrí medzi najčistejšie a hygienicky najpriaznivejšie stavebné materiály. Prírodné zloženie pórobetónu je zárukou zdravotnej a hygienickej neškodnosti. Nepridávajú sa doň žiadne nezdravé chemické látky a má najnižšiu mieru rádioaktivity. Tvárnice Ytong sa totiž vyrábajú zo zmesi kremičitého piesku, vápna a vody, t.j. čistých prírodných surovín s najnižším obsahom prírodných rádionuklidov.

YTONG nevytvára podmienky pre vznik plesní

Teplota okolo dvadsiatich stupňov a optimálna vlhkosť vzduchu sú považované za hlavné podmienky zdravého bývania – vytvárajú ideálne prostredie, ktoré nepodporuje vznik plesní. Vďaka alkalickému zloženiu a výnimočným tepelnoizolačným vlastnostiam biely pórobetón Ytong potláča vznik plesní a pohlcuje pre zdravie nepriaznivé kladné ióny. Na stenách zo stavebného materiálu Ytong sa nikdy nezačnú šíriť plesne – vďaka optimálnej povrchovej teplote muriva a zásaditému zloženiu bieleho pórobetónu, ktoré rastu plesní zamedzujú.

Produktové riešenie YTONG

  • s Ytongom sa ľahko pracuje a rekonštrukciu zvládnete i svojpomocne
  • nízka hmotnosť Ytongu nezaťaží pôvodnú konštrukciu
  • rýchla realizácia a minimálny odpad umožňujú rekonštruovať i za bežného chodu domácnosti
  • Ytong zlepší vašu interiérovú mikroklímu
  • vďaka bohatému sortimentu Ytong si nebudete lámať hlavu, ako vyriešiť niektoré detaily
  • ľahká tvárnosť Ytongu poteší milovníkov oblých hrán a tvarov
  • jednoduché vedenie rozvodov 

Tvárnice Ytong sa vyrábajú  v rôznych hrúbkach od 75 až po 550 mm.

Ľahko opracovateľný

Ľahké rezanie a opracovateľnosť pórobetónu umožňuje vytvárať z tvárnic atypické formáty, ktoré je možné podľa potreby jednoducho prirezať a upraviť. Nie je nutné objednávať rôzne špeciálne tvarovky a rozmerové varianty. Na rezanie tvárnic sa hodí ručná píla na pórobetón, ale postačí i obyčajná pílka na drevo. Minimálny odpad pri rezaní znamená časové i finančné úspory. Mimoriadne presné rezanie eliminuje odpad a znižuje tak celkovú spotrebu tvárnic a tým tiež obstarávaciu cenu celej stavby.

Ľahká manipulácia

Vďaka nízkej hmotnosti materiálu odpadajú problémy s náročnou manipuláciou, ľahkosť Ytongu oceníte pri murovaní i doprave materiálu na stavbu, vrátane všetkej manipulácie. Práca s pórobetónom nie je vysiľujúca ako manipulácia s iným masívnym materiálom, do vyšších poschodí je možné dopraviť tvárnice väčších rozmerov bez použitia zložitých zdvižných technológií.

Jednoduché rozvody a omietky

Významné ekonomické prínosy má tiež rýchle a presné zhotovenie drážok a šachiet pre rozvody technických inštalácií v pórobetónovom murive. Presné steny s minimálnymi rovinnými odchýlkami šetria tiež čas a peniaze pri finálnych povrchových úpravách stien, či už ide o vnútorné alebo vonkajšie omietky, zatepľovacie systémy či obklady.

Riešenie pre ekológiu

Ytong prispieva k zachovaniu prírodných zdrojov a k zníženiu energie a emisií od začiatku až do konca. Výroba tvárnic je veľmi šetrná, z jedného kubického metra prírodných surovín sa vyrobí päť kubických metrov tvárnic Ytong a v priebehu výroby sa spotrebuje niekoľkonásobne menej energie ako pri iných porovnateľných materiáloch. Vďaka špecifickej štruktúre je pórobetón ľahší ako iné stavebné materiály. To sa premieta do energetických nárokov na dopravu, ktoré sú omnoho nižšie než pri tradičných masívnych materiáloch. Ďalším nezanedbateľným aspektom je minimálny odpad pri spracovaní a možnosť jeho spätného spracovania pri výrobe. I v prípade demolácie objektu z pórobetónu je materiál plne recyklovateľný. Vďaka unikátnym tepelnoizolačným vlastnostiam pórobetónu ušetríte náklady na vykurovanie a navyše budete dlhodobo menej zaťažovať životné prostredie skleníkovými plynmi.

 

                                                      Ako na murivo a preklady? Sledujte náš stavebný denník.

                                                                                   Stavebný denník