DLAŽBA V INTERIÉRI

Obklady a dlažba už dávno nie sú iba dominantou kúpeľní. Stále viac sa presadzuje ich používanie taktiež v interiéroch a exteriéroch. A niet divu, na výber je veľká škála moderných dizajnov od dekorov s betónovou stierkou až po prírodné materiály. Výhodou je navyše jednoduchá údržba a vyššia odolnosť ako v prípade dreva alebo kameňov. Aj preto sme zvolili dlažbu nielen v kúpeľniach, ale aj na celé prízemie a na schody.

Do interiéru domu Hučkovcov sme vybrali dlažbu značky Roca zo série Downtown v svetlo sivom prevedení Gris s imitáciou betónovej stierky. Zvolili sme jednotný dekor v neutrálnej farbe naprieč domom, aby sme vytvorili ucelené, dizajnovo čisté a nadčasové priestory. Okrem dizajnu boli pre nás kľúčové aj vlastnosti dlažby. Keďže ju používame aj na miestach, ktoré sú vystavené väčšej záťaži, ako napríklad chodby, je potrebné, aby bola dostatočne odolná. Aj preto sme zvolili dlažbu Downtown, ktorej prednosťou je práve použitý materiál. Ten zaručuje maximálnu odolnosť, a to proti poškriabaniu, chemickým látkam, ale aj proti UV žiareniu, takže sa nestane, že by dlažba vplyvom slnečného žiarenia postupom času menila farbu.

Keďže majú Hučkovci deti a deti sa rady hrajú, rozhodli sme sa pre dlažbu s protišmykovou úpravou R9, aby sme znížili riziko pošmyknutia. Rodičia určite ocenia tiež vyšší stupeň hygieny, ktorý dlažba poskytuje a jednoduchú údržbu. Povrch bez pórov totiž zaručuje minimálne riziko vzniku baktérií.

Na schody sme použili riešenie v podobe schodovky, ktorá bola vytvorená špeciálne pre tieto účely. Tá na prvý pohľad pôsobí veľmi atraktívne a čistým dojmom. Má oblé hrany, nie sú vidieť jednotlivé rezy a je doplnená o protišmykové pruhy.

 

Dlažbu Downtown možno použiť vďaka jej vlastnostiam v interiéri i v exteriéri

Tip značky Jika:

Rovnakú dlažbu Downtown Gris možno použiť i v exteriéri, docielite tak štýlové prepojenie interiéru domu s vonkajšími priestormi. Pokiaľ vyberáme dlažbu, ktorú chceme umiestniť vonku, je dôležité, aby bola nielen dostatočne odolná proti mechanickému poškodeniu, ale tiež mrazuvzdorná.