AKÉ OBKLADY A DLAŽBU DO KÚPEĽNE?

Obklady a dlažba v kúpeľni sú prvkami, ktoré dotvárajú jej celkový štýl. Pri výbere by ste mali zohľadniť dizajn ostatného kúpeľňového zariadenia, ale tiež veľkosť daného priestoru. My sme sa v prípade Hučkovcov rozhodli pre obklady v nestarnúcej bielej farbe a pre univerzálnu dlažbu Downtown, ktorá bude použitá aj v ďalších častiach domu.

Výberu obkladov a dlažby do kúpeľne treba venovať veľkú pozornosť. Dôležité je zvážiť, v akom štýle má byť kúpeľňa a do úvahy treba vziať tiež jej veľkosť. Majiteľom menších priestorov odporúčame zvoliť si obklady v svetlejších farbách, ktoré kúpeľňu opticky zväčšia. Optimálne je nekupovať obklady a dlažbu iba na základe katalógu alebo cez internet, ale pozrieť si ich naživo. Na obrázku totiž nikdy nevyniknú štruktúry a farby môžu byť skreslené. Pre lepšiu predstavu je dobré nechať si vypracovať vizualizáciu novej kúpeľne, kde bude jasný jej výsledný vzhľad.

Čo sa týka trendov v obkladoch a dlažbách, populárne sú veľké formáty s minimálnym množstvom škár. Z farieb sú obľúbené dekory imitujúce prírodné materiály ako drevo alebo kameň. Zaujímavým a moderným variantom sú dlažby s dekorom betónovej stierky, ktoré sa skvelo hodia do čistých a minimalistických interiérov. Istotou sú nadčasové neutrálne farby, akými sú béžová alebo sivá, ktoré sa skvelo kombinujú. Veľkej obľúbenosti sa teší nestarnúca biela.

My sme pro obe kúpeľne v dome Hučkovcov zvolili obklady White Montreal v bielej farbe od značky Roca s rozmermi 25x70 cm. Naším cieľom bolo vytvoriť harmonické relaxačné prostredie v jednoduchom, čistom štýle. Keďže obe kúpeľne sú v dome Hučkovcov menšie (7 m2 a 6 m2), zvolili sme obklady v bielej farbe s matným povrchom, aby sme priestory opticky zväčšili a dodali im vzdušnosť. Obklady zároveň podtrhnú a nechajú vyniknúť ostatné zariadenie kúpeľne.

Zvolené obklady vytvoria z kúpeľne harmonické relaxačné prostredie

Na podlahu kúpeľní sme zvolili svetlo sivú dlažbu Downtown Gris s imitáciou betónovej stierky, ktorá vhodne dopĺňa biele obklady a oživuje priestory kúpeľne. Dlažba zároveň funguje ako jednotiaci prvok interiéru domu, pretože je použitá aj v ďalších priestoroch na prízemí a tiež v exteriéri. Jej prednosťou je vysoká odolnosť proti poškriabaniu a chemikáliám, ale aj protišmyková úprava R9, ktorú rodina v kúpeľni isto ocení.

Dlažba Downtown Gris s imitáciou betónovej stierky